Wycieczki, Wczasy, Wakacje nad morzem w Polsce

Propozycje miejscowości, atrakcje, aktywny wypoczynek

 

Gdynia

07 listopada 2009r.

Gdynia jest miastem na prawach powiatu, leżącym na północy Polski. Miasto to umiejscowione nad Zatoką Gdańską, razem z Sopotem i Gdańskiem wchodzi w skład aglomeracji zwanej Trójmiastem, a te natomiast razem z innymi mniejszymi miejscowościami wchodzą w skład aglomeracji gdańskiej. Jest to wspaniałe nadmorskie miasto mające do zaoferowania wiele zarówno w kwestii aktywnego wypoczynku i turystyki.


Świnoujście

07 kwietnia 2009r.

Świnoujście to miasto nadmorskie pozostające na prawach powiatu leżące na północno-zachodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego. Miejscowość jest portem morskim oraz uzdrowiskiem jako jedyną w Polsce położoną na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór jak i na 41 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Otoczone jest licznymi rozlewiskami, cieśninami morskimi jak i bogatą przyrodą.


Pobierowo

07 marca 2009r.

Pobierowo do 1945 roku przynależało do Niemiec. Jest to wieś sołecka położona w północno-zachodniej Polsce, leżąca w powiecie gryfickim. Kąpielisko wodne należące do Wybrzeża Rewalskiego znajduje się tutaj w na Pobrzeżu Szczecińskim. Miejscowość ta jest uważana za jedną z piękniejszych miejscowość nadmorskich w Polsce.


Mielno

07 lutego 2009r.

Mielno, stolica gminy Mielno jest nadmorską miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Razem z miejscowością Unieście tworzą jeden z wielu ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych wybrzeża polskiego. Mielno posiada w swojej ofercie wiele szlaków rowerowych, spacerowych, oraz szlak turystyczny wiodący poprzez las iglasto-liściasty. Historia Mielna sięga 1264 roku skąd pochodzą pierwsze wzmianki o miejscowości, która została włączona do terytoriów Polski w 1945 roku. W sezonie letnim zamienia się z ospałej małej miejscowości w prawdziwy wulkan emocji, zabawy i wypoczynku.


Międzyzdroje

07 stycznia 2009r.

Miasto Międzyzdroje leży nad samym morzem Bałtyckim niedaleko Wolińskiego Parku Narodowego w województwie zachodniopomorskim. Jest to jedna z najbardziej znanych nadmorskich miejscowości turystycznych w Polsce. Zwiedzanie samego miasta jak i jego okolic należy do jednego z najwspanialszych doznań turystycznych w naszym kraju.


Kołobrzeg

07 stycznia 2009r.

Kołobrzeg to miasto i jednocześnie gmina położona w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim. Miasto leży po oby stronach rzeki Parsęty wpadającej tutaj do słonych wód Bałtyku. To właśnie nasze morze jest wielką atrakcją turystyczną tego pięknego miasta. Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na pomorzu zachodnim, w VIII wieku istniał tu gród obronny.


Pochylnie kanału elbląskiego

15 kwietnia 2011r.

Turyści udający się z Elbląga na teren województwa olsztyńskiego korzystają najchętniej ze statku odchodzącego z przystani na rzece Elbląg do Ostródy.