Wycieczki, Wczasy, Wakacje nad morzem w Polsce

Propozycje miejscowości, atrakcje, aktywny wypoczynek

 

Czego można oczekiwać korzystając z usług hoteli SPA

06 kwietnia 2010r.

Czego można oczekiwać korzystając z usług hoteli SPA? Hotele SPA proponują nam wiele atrakcji, dzięki którym poczujemy się zrelaksowani. Są to m.in.:


Co trzeba ze sobą zabrać udając się do SPA?

06 kwietnia 2010r.

Co trzeba ze sobą zabrać udając się do SPA? Przede wszystkim wygodne ubrania. W zależności od rodzaju pakietu należy zabrać obuwie i odzież sportową, strój kąpielowy i klapki basenowe, czasami też czepek kąpielowy.


Czego nie zalecamy ze sobą zabierać?

06 kwietnia 2010r.

Czego nie zalecamy ze sobą zabierać? Biżuterii i drogocennych rzeczy.


Jak rezerwować zabiegi w SPA

06 kwietnia 2010r.

Jak rezerwować zabiegi w SPA? W większości polskich hoteli, szczególnie w weekendy, salony SPA są zapełnione gośćmi. Jeśli przyjedziesz do hotelu w piątek wieczorem trudno będzie Ci umówić się na Twój ulubiony zabieg.


zabiegi SPA

06 kwietnia 2010r.

Czy przed zabiegiem należy się ogolić? Panom planującym zabiegi na twarz zaleca się golenie, nie jest to jednak obowiązkowe. Należy to zrobić co najmniej na 2 godziny przed planowaną wizytą u kosmetyczki, by uniknąć podrażnienia skóry.


Czy podczas zabiegów SPA trzeba się rozebrać?

05 kwietnia 2010r.

Czy podczas zabiegów SPA trzeba się rozebrać? Generalnie najlepiej jest mieć na sobie jak najmniej (także po to, by nie zabrudzić garderoby np. glinką czy olejkiem), jednak nikt nie zmusi nas do pełnej nagości, jeśli sobie tego nie życzymy. Główną zasadą panującą w SPA jest przecież komfort gościa. W dobrych ośrodkach SPA do zabiegu wymagającego niemal pełnego negliżu otrzymamy jednorazową bieliznę. Jeśli masz obawę przed rozebraniem się do naga przy terapeucie, poproś aby opuścił na moment pomieszczenie, a Ty w tym czasie rozbierz się. Z reguły jednak przed rozpoczęciem zabiegu mamy czas na rozebranie się na osobności, ułożenie się na stole do masażu czy leżance i okrycie intymnych części ciała ręcznikiem bądź prześcieradłem. Pracownicy SPA będą tak operować okryciem, by nie odsłaniać niepotrzebnie tych części ciała, które nie są poddawane zabiegowi.


Jak zapewnić opiekę dzieciom podczas gdy korzystamy z zabiegu w hotelu SPA

04 kwietnia 2010r.

Jak zapewnić opiekę dzieciom podczas gdy korzystamy z zabiegu w hotelu SPA? Zanim dokonamy rezerwacji sprawdźmy, czy hotel zapewni nam na czas zabiegu nianię oraz czy oferuje pokoje dla dzieci. Większość zabiegów jest bowiem niedostępna dla klientów poniżej 18. roku życia. Niektóre SPA mają jednak propozycje dla młodzieży w wieku 13-17 lat (delikatne zabiegi na twarz, układanie włosów, manicure, pedicure).