Wycieczki, Wczasy, Wakacje nad morzem w Polsce

Propozycje miejscowości, atrakcje, aktywny wypoczynek

  [1]  2  Następna >

Niechorze

07 maja 2009r.

Niechorze, które do 1945 roku należało do Niemiec i nosiło nazwę Horst, to wieś sołecka leżąca w północno zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Kurort położony jest na wybrzeżu Rewalskim i jest typowym nadmorskim kąpieliskiem, miejscowością turystyczno wypoczynkową i wsią rybacką. Miejscowość leży na Pobrzeżu Szczecińskim, między brzegiem Bałtyku a jeziorem Liwia Łuża.


Gdynia

07 listopada 2009r.

Gdynia jest miastem na prawach powiatu, leżącym na północy Polski. Miasto to umiejscowione nad Zatoką Gdańską, razem z Sopotem i Gdańskiem wchodzi w skład aglomeracji zwanej Trójmiastem, a te natomiast razem z innymi mniejszymi miejscowościami wchodzą w skład aglomeracji gdańskiej. Jest to wspaniałe nadmorskie miasto mające do zaoferowania wiele zarówno w kwestii aktywnego wypoczynku i turystyki.


Ustka

07 kwietnia 2009r.

Ustka jest miastem znajdującym się na północno zachodnim końcu województwa pomorskiego, w powiecie słupskim. Przez miejscowość przebiega rzeka Słupia wpadająca tutaj do morza. Jest to miasto portowe, wielkim i często uczęszczanym kurortem turystycznym i uzdrowiskiem. Dnia 13 lipca 2003 miasto i Słupsk zostały „połączone" za pomocą porozumienia zwanego dwumiastem. W myśl traktatu miasta są połączone komunikacja zarówno autobusową jak i kolejową.


Świnoujście

07 kwietnia 2009r.

Świnoujście to miasto nadmorskie pozostające na prawach powiatu leżące na północno-zachodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego. Miejscowość jest portem morskim oraz uzdrowiskiem jako jedyną w Polsce położoną na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór jak i na 41 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Otoczone jest licznymi rozlewiskami, cieśninami morskimi jak i bogatą przyrodą.


Pobierowo

07 marca 2009r.

Pobierowo do 1945 roku przynależało do Niemiec. Jest to wieś sołecka położona w północno-zachodniej Polsce, leżąca w powiecie gryfickim. Kąpielisko wodne należące do Wybrzeża Rewalskiego znajduje się tutaj w na Pobrzeżu Szczecińskim. Miejscowość ta jest uważana za jedną z piękniejszych miejscowość nadmorskich w Polsce.


Mielno

07 lutego 2009r.

Mielno, stolica gminy Mielno jest nadmorską miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Razem z miejscowością Unieście tworzą jeden z wielu ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych wybrzeża polskiego. Mielno posiada w swojej ofercie wiele szlaków rowerowych, spacerowych, oraz szlak turystyczny wiodący poprzez las iglasto-liściasty. Historia Mielna sięga 1264 roku skąd pochodzą pierwsze wzmianki o miejscowości, która została włączona do terytoriów Polski w 1945 roku. W sezonie letnim zamienia się z ospałej małej miejscowości w prawdziwy wulkan emocji, zabawy i wypoczynku.


Frombork - historia, atrkacje, noclegi

12 stycznia 2011r.

FROMBORK leży w odległości 36 km od Elbląga. Pociągi kursujące trzy razy dziennie na linii Elbląg — Frombark — Braniewo biegną przez cały czas tuż nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Po minięciu Tolkmicka, w odległości ok. 3,5 km zobaczyć można atrakcję okolicy, tzw. Święty Kamień, o którym krążą liczne legendy. Kamień, będący pozostałością z epoki lodowcowej zanurzony jest w wodzie, z której wystaje 1 m na powierzchnię.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >